Výhody skupinového tréningu na ergometroch Concept2

Tento článok bol prvýkrát publikovaný na jeseň 1995 v časopise Concept2 „Ergo Update“. Či už veslujete s partnerom alebo vo veľkej skupine, skupinové tréningy prospievajú k zlepšeniu vašej kondície. Ak nemáte reálneho partnera, s ktorým by ste mohli veslovať, skúste tréning s online tréningovým partnerom (Training partner) alebo sa pripojte k tímu v rámci tímových súťaží (Challenge team), ktoré sa konajú niekoľkokrát ročne a to prostredníctvom Concept2 Online Logbooku.

  1. Motivácia: členovia skupiny sa počas tréningu navzájom motivujú, čím sa zvyšuje kvalita tréningu a výsledky.
  2. Záväzok: keď sa členovia skupiny dohodnú na spoločnom veslovaní v určitom termíne, je menej pravdepodobné, že niektorý člen by tréning vynechal.
  3. Technika: členovia skupiny môžu navzájom sledovať svoju techniku jazdy ​​a porovnávať si ju.
  4. Kamarátstvo: vaše cvičenie sa stáva možnosťou ako sa stretnúť s priateľmi alebo spoznať nových priateľov.
  5. Rozmanitosť tréningu: členovia skupiny sa môžu striedať pri navrhovaní tréningu a tak bude skupinové cvičenie pestrejšie.
  6. Spoločné ciele: skupina môže nahrávať do Online Logbooku kumulatívne naveslované metre s cieľom stať sa členom klubu 1 alebo 5 miliónov metrov naveslovaných tímami, za čo získajú členovia certifikáty a nálepky.
  7. Synchrónia: vo veslovaní na vode súťažia tímové člny (veslice), ktoré sú určené pre 2, 4 alebo 8 osôb. Je to jedinečný tímový šport, pretože všetci veslári musia byť v synchronizácii – dotknúť sa vody veslami v rovnakom čase. Rovnaká synchronizácia môže zvýšiť kvalitu tréningu aj v halovom veslovaní.

      

Zdroj článku: www.concept2.com