Letný tréning na lyžiarskom trenažéri Concept2

Jednou z najlepších vlastností lyžiarskeho trenažéra Concept2 je presné meranie vášho výkonu. Okrem toho sa zotrvačník pri každom dotiahnutí sám kalibruje, čím sa zohľadnia podmienky daného okolia, takže sa môžu navzájom porovnávať tréningy odveslované v rôznej nadmorskej výške bez ohľadu na počasie a podmienky prostredia.

Čo je na tom také skvelé? Znamená to, že môžete pretekať a porovnávať si dosiahnuté časy a vzdialenosti s priateľmi a súpermi z iného mesta, štátu alebo kontinentu. Z tohoto dôvodu je lyžiarsky trenažér tiež skvelou pomôckou pre zaznamenanie zlepšovania vašich tréningových výsledkov, pretože máte možnosť porovnávať si váš výkon pri zvolenom tréningu za určité obdobie.

STE SÚŤAŽIVÝ TYP? ALEBO CHCETE MAŤ ZAUJÍMAVEJŠIE TRÉNINGY? PONÚKAME VÁM NA VYSKÚŠANIE NASLEDOVNÉ VÝZVY – NIEKTORÉ SÚ URČENÉ PRE JEDNOTLIVCOV, INÉ PRE TÍMY:

  1. "Šprint" na 100 m: Na výkonnostnom monitore si nastavte 100 metrovú vzdialenosť. Metre sa vám budú odpočítavať na nulu a váš výsledný čas sa zobrazí na konci tréningu.
  2. Maximálny počet metrov za 1 minútu. Na výkonnostnom monitore si nastavte tréning na čas 1 minútu. Čas sa vám bude odpočítavať na nulu a celkovo odlyžované metre sa vám zobrazia na konci tréningu.
  3. Štafeta zmiešaných tímov na 2000 m. Výkonnostný monitor si nastavte na vzdialenosť 2000 metrov. Oslovte svojich priateľov – do tímu budete potrebovať dvoch mužov a dve ženy. Počas tréningu sa striedajte podľa stanoveného poradia, pričom každý člen tímu lyžuje tak dlho, kým vládze udržať svoje cieľové tempo a potom sa vystrieda s ďalším členom tímu. Metre sa budú odpočítavať na nulu a na konci sa zobrazí váš výsledný čas.
  4. "Šprint" na 1000 metrov. Výkonnostný monitor si nastavte na vzdialenosť 1000 metrov. Tento tréning je halovou verziou štandardného šprintu v bežeckom lyžovaní.

Pozrite sa na online rebríček výsledky šprintov na lyžiarskych trenažéroch.